Vratio se nogomet i publika

Piše: - 17. lipnja 2020.

Uz 5 golova, 1600 gledatelja i bučne BBB, vratio se nogomet na, od potresa ranjeni, Maksimir. Na što nas je podsjetilo još jedno podrhtavanje tla sat vremena prije utakmice. Dinamo je teško, u 90′ minuti golom Petkovića,došao do 3:2 pobjede protiv Slaven Belupa u povratničkoj utakmici na Maksimiru nakon 100 dana bez nogometa.

Vidjeli smo borbene goste i pomalo nesigurne domaćine koji još traže svoju igru nakon što je momčad preuzeo Igor Jovičević. Domaći su relativno lako došli do 2:0. Prvu pravu akciju potegnuo je Petković i sa svoje polovice dovukao loptu na rub gostujućih 16 metara. Između slobodnih Oršića na lijevoj i Kadziora na desnoj strani odlučio se za Damiana koji Dinamo dovodi u vodstvo u 23′ minuti. U 37′ Dinamo vodi i 2:0 golom Ivanušeca, koji se našao na pravom mjestu nakom prekrasnog udarca Kadziora čija se lopta od grede odbila do spretnog Ivanušeca.
Činilo se da će Dinamo lako do bodova, ali u zadnjoj minuti prvog dijela nakon oštrog centaršuta Lulića, Theophile Catherine skreće loptu iza nemoćnog Livakovića. Početkom drugog dijela u 49′ preko Lime gosti su došli do 2:2. Teško su domaći stvarali prilike za golove, a gosti su dobili krila, sjajno se branili, ali i napadali, a onda je u 90′ minuti Petković, nakon kornera, glavom zabio za 3 nova boda i veliku prednost pred drugoplasiranim Hajdukom. Utakmicu protiv Slaven Belupa posebno će pamtiti mladi Bartol Franjić, nekad igrač Dugog Sela, koji je utakmicu počeo od prve minute.