Remi u derbiju, ozljeda Petkovića!!!

Piše: - 27. lipnja 2020.

Dinamo je u derbiju 31.kola 1.HNL na Maksimiru pred 1703 gledatelja remizirao s Osijekom 0-0. Bio je to susret u kojem su Osječani bili bliže pobjedi i propustili nekoliko prilika da stignu do pobjede i drugog mjesta, a Dinamo je tek u 88.minuti preko Sandra Kulenovića uputio prvi udarac u okvir gola Ivice Ivušića.

Prvi su gosti zaprijetili preko Talysa u 8.minuti, ali je njegov udarac zaustavio Dominik Livaković. Sredinom prvog poluvremena Osječani su udarcima Bočkaja i Mancea zaprijetili vrataru Dinama. Prvi udarac prema vratima Osijeka momčad Igora Jovičevića uputila je u 31.minuti kada je Nikola Moro pucao iznad gola. Nešto kasnije nakon ubacivanja More glavom je pokušao i Marin Leovac.

Jovičević je u drugo poluvrijeme ušao s dvojcem Kulenović – Ćuže, a u svlačionici su ostali Moro i Kadzior. Nije to donijelo pomaka u igri, a naprotiv do spomenutog udarca Kulenovića gosti su imali još nekoliko ozbiljnih pokušaja, a najbolju priliku je promašio Josip Špoljarić koji je neometan pucao kraj gola vratara Livakovića.

Iz ove utakmice navijače Dinama i Igora Jovičevića može brinuti ozljeda Brune Petkovića koji je šepajući napustio igru u 75.minuti kada ga je zamjenio Mislav Oršić. Tako je Dinamo u šesnaestom domaćem dvoboju ove sezone u HNL upisao drugi neodlučeni rezultat (Hajduk, Osijek).

GNK DINAMO – OSIJEK   0-0 (0-0)

GNK Dinamo: Livaković, Moharrami (od 68’Majer), Gvardiol, Dilaver (od 83’Franjić), Leovac, Moro (od 46’Kulenović), Ademi, Marin, Đira, Kadzior (od 46’Ćuže), Petković (od 75’Oršić).
Osijek: Ivušić, Silva, Lopa (od 71’Grgić), Majstorović, Jugović, Mance (od 79’Špoljarić), Bočkaj, Talys, Škorić, Pilj, Marić (od 90’Beljo).

Dinamo je i prije ovog susreta potvrdio treći uzastopni naslov prvaka Hrvatske, a uoči posljednjih pet susreta ima 19 bodova više od drugoplasiranog Hajduka koji je slijedeći gost Maksimira (12.srpnja)

Već u utorak, 30.lipnja nastavlja se prvenstvo kada će Lokomotiva ugostiti Varaždin (18.55), a Dinamo dan kasnije gostuje kod posljednjeg Intera u Zaprešiću (18.55).