Mamić ”Osijek nije zaslužio ovako uvjerljiv poraz”…

Piše: - 30. kolovoza 2020.

U posljednjoj utakmici 3.kola 1.HNL Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Osijeka 4-1 i tako jedini uz Goricu ima puni plijen na startu prvenstva. Konačni rezultat sugerira uvjerljivi nastup Modrih iako je rezultat dvadeset minuta prije kraja bio izjednačen (1-1).

Već u 5.minuti Plavi su poveli. Najbolje se u petercu Osječana snašao Mario Gavranović čiji šut pogađa u nogu Igora Silve od čije se noge pak lopta odbija u leđa vratara Ivice Ivušića i završava u golu. Osijek je na korak od izjednačenja bio u 42.minuti kada je nakon povlačenja Arijana Ademija srušen Mihael Žaper, a udarac Ante Majstorovića s 11 metara obranio je Dominik Livaković.

Ipak u 48.minuti Eros Grezda nakon asistencije Žapera zabija gol za izjednačanje (1-1). Dvadeset minuta prije kraja Ademi je doveo Dinamo u prednost. Njegov šut skrenuo je Majstorović u gol Osijeka. Treći pogodak Dinamo postiže u 81.minuti kada je kazneni udarac izborio i u gol pretvorio Komnen Andrić. Pet minuta kasnije svoj prvijenac za Dinamo postiže Marko Tolić koji zabija iz novog kaznenog udarca kojeg je izborio Ademi.

”Čestitke momčadi na pobjedi, međutim kao što ste rekli ovo je bila sadržajna utakmica za publiku, za televiziju, ali za mene glavobolja. Kada Osijek ima dvadesetak udaraca s mnoštvom prilika i nije zaslužio ovako uvjerljiv poraz onda je to za domaćeg trenera, odnosno mene glavobolja. Trebamo biti sretni i izvući pouke. Vidi sa da nismo imali svježine i da je došla doza umora i Osijek je to dobro iskoristio. Jedno 15 minuta u drugom poluvremenu smo ”visili ko lusteri”, ali to je dio nogometa i idemo dalje. Imamo sada 16 igrača koji odlaze u razne reprezentacije i neće biti lako raditi s malim brojem igrača. Vjerujemo da će se svi sretno vratiti”…kazao je nakn susreta trener Dinama Zoran Mamić.

Zbog nastupa reprezentacije u Ligi nacija sada slijedi dvotjedna pauza, a Dinamo u 4.kolu HNL-a gostuje u Splitu kod Hajduka.