Dinamu prva pobjeda i vrh skupine …..

Piše: - 5. studenoga 2020.

U 3.kolu skupine K Europa lige Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Wolfsbergera (Austrija) 1-0 i tako upisao prvu pobjedu u skupini te preuzeo prvo mjesto.

U susretu gdje su obje momčadi bile oslabljene zbog zaraze Covid-om 19, Dinamo je bez trenera Zorana Mamića s Alenom Peternacom na klupi imao više od igre, a od 45.minute je imao i igrača više jer su Austrijanci ostali bez Matthausa Tafernera koji je dobio drugi žuti karton. U prvom poluvremenu najbliže pogotku Plavi su bili nakon udarca Marija Gavranovića koji je završio iznad vrata.

U nastavku se igrala viktorija na gol WAC-a, a nakon udarca Arijana Ademija glavom u 74.minuti kojeg je Alexander Kofler obranio dvije minute kasnije nakon ubačaja Lovre Majera sjajno je loptu primio i pogodio Iyayi Atiemwen koji je dvije minte ranije zamjenio Moharramija. Veliko slavlje Modrih kojima će pauza od tri tjedna do gostovanja u Austriji odlično doći s obzirom na ulazak koronavirusa u svlačionicu.

U drugom susretu ove skupine Feyenoord je svladao CSKA 3-1. Dinamo je vodeći sa 5 bodova, WAC i Feyenoord imaju po 4, a CSKA 2.

DINAMO – WOLFSBERGER AC   1-0  (0-0)