U posljednja 24 sata u Hrvatskoj je testirano 8 217 osoba i zabilježeno je 2 919 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te je trenutno 23 062 aktivnih slučajeva. Umrlo je još 57 osoba odnosno 1 712 ukupno od početka pandemije. Među trenutno oboljelima 2 273 pacijenta su na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 260.

U samoizolaciji je 50.603 osobe, a među njima  i premijer Andrej Plenković i to nakon što je virus potvrđen kod njegove supruge. Određena mu je epidemiološka mjera samoizolacije u trajanju od 10 dana i svoje aktivnosti i obveze nastavit će obavljati od kuće.

Ukupan broj novooboljelih osoba u Gradu Zagrebu, prema podatcima HZJZ – Hrvatski zavod za javno zdravstvo je 349. U Nastavni zavodu za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar” obavljeno je 989 testiranja na SARS-CoV-2, od čega je 280 nalaza bilo pozitivno.  1 014 osoba testirana je  brzim antigenskim testovima u protekla 24 sata, a od toga je broja pozitivno bilo 414 osoba. (Napomena autora: prema izjava Krunoslava Capaka, antigenskim testovima otkriveni bolesnici za sada se ne vode u ukupnoj evidenciji.)

Veliki broj oboljelih jučer je zabilježen u Zagrebačkoj županiji čak 388.  Najviše u Velikoj Gorici čak 111. U Samoboru 49, Dugom Selu 36, Zaprešiću 29,Svetoj Nedelj 23, Vrbovecu i  Sveti Ivanu Zelini po 17 ,a po u 12 Jastrebarskom i Ivanić-Gradu. U Brckovljanima je 5 novooboljelih a u Rugvici troje.

Odlukom župana Zagrebačke županije zbog velikog broja aktivnih slučajeva, trenutno ih je 3 953 odsutra do 24. prosinca 2020. godine, u srednjim školama na području Zagrebačke županije nastava će se održavati online.

U prilogu donosimo tablicu novooboljelih u zadnjih sedam dana iz koje je vidljiv broj oboljelih osoba po gradovima i općinama, izrađenu na temelju dnevnih izvješća. Prošli tjedan ZŽ imala je 1 578 novooboljelih. Tjedne tablice izrađujemo svaki tjedan na temelju objava ZZJZ ZŽ na službenim županijskim stranicama.

 

GRADOVI
PONUTOSRIČETPETSUBNEDUKUPNO
Dugo Selo4112723372136177
Ivanić-Grad117101115131279
Jastrebarsko7491415161277
Samobor61916431061349252
Sveta Nedelja86122826823111
Sveti Ivan Zelina313425221817120
Velika Gorica713928364634111365
Vrbovec1845146261790
Zaprešić11111427222129135
OPĆINE
Bedenica125210
Bistra5411054534
Brckovljani413548530
Brdovec10519129753
Dubrava55342524
Dubravica121127
Farkaševac11
Gradec114219
Jakovlje24163521
Klinča Sela245112630
Kloštar Ivanić37526427
Krašić1313513
Kravarsko1321613
Križ8246913244
Luka113128
Marija Gorica11237
Orle221117
Pisarovina53341319
Pokupsko21111713
Preseka1124
Pušća21312312
Rakovec5115315
Rugvica1423457338
Stupnik21132110
Žumberak213
ŽUPANIJA2781421392883762473881858

Usporedbe radi: od ponedjeljka 16. do 22. studenoga u županiji je bilo 1 578. a tjedan ranije od 9. do 16. studenog 1236.
Na vrhu je bila  Velika Gorica sa 294 slučaja , a zatim Samobor sa 253 slučaja.  U Dugom Selu je prošli tjedan oboljela 131 osoba, tjedan ranije  92 ( a ovaj tjedan 177 ). Zaprešić je imao 124 nova slučaja Jastrebarsko 81, Vrbovec 87 , Sveti Ivan Zelina 85 , Sveta Nedelja 79  i Ivanić Grad 66 .

Listu općina i dalje predvodi Brdovec koji je imao 58 novooboljelih. Iza Brdovca bila je Bistra 32,  pa Rugvica s 30 slučajeva. U Kloštar Ivaniću zabilježen je 25, u Brckovljanima 24, Luki 23, Dubrava 22, Klinča Selu 21, Jakovlju 19, Križu, Pušći i Rakovcu po 17, Pisarovini 13, Stupniku i Mariji Gorici po 10, dok je u ostalim općinama bilo je manje od 10 novooboljelih, a samo Preseka i Farkaševac u  tjednu od 16. do 23. nisu imali ni jednu oboljelu osobu, no sada su i oni na listi.

Podijelite

NASTAVI ČITATI OBJAVE

Current track

Title

Artist