Dinamo pobjedom okončao sjajnu europsku jesen…

Piše: - 10/12/2020

U posljednjem susretu u skupini Europa lige nogometaši Dinama su na Maksimiru slavili protiv CSKA-a iz Moskve 3-1 i tako s 14 osvojenih bodova na uvjerljivom prvom mjestu izborili nastup u nokaut fazi natjecanja koja će startati sredinom veljače iduće godine. Plavi su odigrali odlično prvo poluvrijeme u kojem smo osim pogodaka Joška Gvardiola (asistent Lovro Majer) i Mislava Oršića (asistent Lirim Kastrati) vidjeli još dvije stative Oršića i prigodu Marija Gavranovića. Jedina mrlja na prvi dio su ozljede Marina Leovca i Arijana Ademija s kojima su morali napustiti igru.

U nastavku je treći pogodak postigao Kastrati nakon još jedne sjajne asistencije Majera, a nakon 525 minuta bez primljenog pogotka u mreži Dominika Livakovića, Hrvat u redovima CSKA-a Kristijan Bistrović zatresao je Dinamovu mrežu.

Ždrijeb 1/16 finala je u ponedjeljak, a prije toga Dinamo u nedjelju u derbiju HNL-a gostuje kod Rijeke gdje će izostati Lovro Majer zbog tri žuta kartona, a upitan će biti nastup večeras ozlijeđenih Leovca i Ademija. Vraća se Bruno Petković koji protiv Rusa nije nastupio zbog žutih kartona.