Brojevi manji ali i dalje vrlo visoki

Piše: - 20/12/2020

U tjednu od 14. do 20. prosinca smanjen je broj novooboljelih od koronavirusa u Zagrebačkoj županiji u odnosu na tjedan ranije, ali još uvijek je taj broj velik i to je drugi najlošiji tjedan do sada, sa ukupno 2120 novooboljelih u odnosu na 2694 iz najgorijeg tjedna od 7. do 13. prosinca.

Velika Gorica i dalje bilježi najveći broj novooboljelih čak 400, a slijedi Samobor sa 307 i Zaprešić sa 224. U Dugom Selu je bilo 136 novih bolesnika u odnosu na 242 tjedan ranije. U Rugvici i Brckovljanima u prošlom tjednu zabilježen je rast u odnosu na tjedan ranije. U Rugvici ih je 18 u odnosu na 13, a u Brckovljanima 27 u odnosu na 11 od 7. do 13. prosinca. Među općinama na vrhu je i dalje je Brdovec sa 66 novooboljelih, slijedi Bistra sa 62 i Kloštar Ivanić 47.

Slijedi nam vrijeme u kojem brojke neće biti realne jer će preko Božićnih blagdana  biti značajno manji broj testiranih osoba. Slično će biti i u novogodišnjem tjednu. Dijelom zbog toga, a dijelom i zbog novih strožih mjera i preporuka, za vjerovati je da su iza nas dva tjedna s najvećim brojkama. No naravno uz napomenu da se mjera treba pridržavati.

Uz sve to dodajmo da u Hrvatsku cjepivo stiže 26. prosinca a već dan kasnije počinju i prva cjepljenja.

GRADOVI
PONUTOSRIČETPETSUBNEDUKUPNO
Dugo Selo2611029341917136
Ivanić-Grad17331937249112
Jastrebarsko181231315249103
Samobor3965659369219307
Sveta Nedelja204212012397123
Sveti Ivan Zelina16341520211190
Velika Gorica45123291846769400
Vrbovec211521322116117
Zaprešić4214230304138224
OPĆINE
Bedenica4221211
Bistra645111181762
Brckovljani73924227
Brdovec713196111066
Dubrava42852223
Dubravica242412
Farkaševac1122129
Gradec211318
Jakovlje23328523
Klinča Sela113265220
Kloštar Ivanić4101191347
Krašić13318
Kravarsko41232416
Križ41584931
Luka4212716
Marija Gorica213242216
Orle213511
Pisarovina111103218
Pokupsko1233110
Preseka244212
Pušća42816526
Rakovec113319
Rugvica23254218
Stupnik1236
Žumberak1113
ŽUPANIJA304442484013984332922120

 

 

Podijelite

NASTAVI ČITATI OBJAVE

Current track

Title

Artist