*

Manje od 500 oboljelih u tjedan dana

Piše: - 17.01.2021.

Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije objavio je jučer 57 novih slučajeva koronavirusa, od čega 11 u Velikoj Gorici i 7 u Dugom Selu, 6 u Zaprešiću 5 u Samoboru i tako dalje. Prema Hrvatskom Zavodu za z/javno zdravstvo u županiji je 628 trenutno aktivnih slučajeva.
Naša tjedna analiza pokazuje da je u prošlom tjednu, od ponedjeljaka 11. do nedjelje 18. siječnja, u Zagrebačkoj županiji zabilježeno 493 novih slučajeva COVID-a 19 što je znatno manje nego tjedan ranije kada ih je bilo 759.

Velika Gorica kao najveći grad u županiji i dalje bilježi najveći broj novooboljelih 86 , slijedi Samobor sa 56 pa Dugo Selo sa 51 novooboljelom osobom. Zaprešić bilježi 40 novih slučajeva, Vrbovec 32, Ivanić Grad i Jastrebarsko 22, Sveta Nedelja 15 i Sveti Ivan Zelina sa 9.
Rugvica i Brckovljani zadnji tjedan imali su po 9 novih slučajeva Covid-a.

Iako su trendovi dobri, broj novooboljelih je još uvijek visok i stoga se teško može očekivati ukidanje ili ublažavanje mjera od strane Nacionalnog stožera.

U Hrvatskoj se do sada cijepilo 46 tisuća osoba.

GRADOVI
PONUTOSRIČETPETSUBNEDUKUPNO
Dugo Selo2121587751
Ivanić-Grad114814322
Jastrebarsko24833222
Samobor311219115556
Sveta Nedelja1622415
Sveti Ivan Zelina1123119
Velika Gorica105141617131186
Vrbovec118495432
Zaprešić1151089640
OPĆINE
Bedenica11
Bistra2334113
Brckovljani43119
Brdovec1477221
Dubrava1852117
Dubravica11
Farkaševac112
Gradec2114
Jakovlje32128
Klinča Sela112
Kloštar Ivanić6311112
Krašić527
Kravarsko3227
Križ21561318
Luka22
Marija Gorica112
Orle11
Pisarovina224
Pokupsko112
Preseka0
Pušća12216
Rakovec1113
Rugvica14319
Stupnik41117
Žumberak112
ŽUPANIJA2512102136956657493
Podijelite

Current track

Title

Artist