Dinamo porazom otvorio novu godinu….

Piše: - 19.01.2021.

Dinamo je nakon pune 74 godine odigrao jednu domaću prvenstvenu utakmicu u mjesecu siječnju. Na Maksimiru je ugostio Rijeku u zaostalom susretu 6. kola 1.HNL i doživio poraz 2-0. Modri su kontrolirali igru do 60. minute i u tom periodu imali nekoliko izglednih prilika, a najveću u 53. minuti, kada Bruno Petković nije realizirao kazneni udarac, odnosno njegov udarac vratar Rijeke Ivan Nevistić je obranio. Riječni su oba pogotka postigli iz kontranapada: prvo u 66. minuti Stjepan Lončar, a pet minuta poslije i Franko Andrijašević. Do kraja utakmice mogli su odnijeti u uvjerljiviju pobjedu s Maksimira.

”Treba čestitati Rijeci, koja je iskoristila svoje šanse i pobijedila utakmicu. Onaj dio koji danas nije bio dobar su neiskorištene prilike koje smo imali u prvom poluvremenu i kazneni udarac u drugom i onda ekipa koja igra odličan nogomet iskoristi svoje šanse i na tome im treba čestitati”, kazao je trener Dinama Zoran Mamić, koji fokus mora usmjeriti prema suboti kada Plavi gostuju u Velikoj Gorici.