Šibenik iznenadio Dinamo, Lokomotiva Hajduk…

Piše: - 30.01.2021.

Pomalo neobična nogometna subota je iza nas. U 18.kolu 1.HNL Dinamo je neočekivano poražen na Maksimiru od Šibenika 2-1, dok je posljednja Lokomotiva upisala pobjedu na gostovanju kod Hajduka 1-0.

Da će Šibenčani biti tvrdi orah Modrima pokazao je već sami start utakmice kada je Emir Sahiti u 13.minuti postigao lijep pogodak za goste. Devet minuta kasnije Iyayi Atiemwen je izjednačio, a pobjedonosni pogodak za Šibenik zabio je Deni Jurić u 65.minuti.

”Čestitke Šibeniku na pobjedi. Igrali su jako dobru utakmicu. Zabili su dva gola i na kraju zasluženo pobjedili. Mi nismo bili onakvi kakvi smo trebali biti. Opet smo loši otvorili utakmicu, pa morali stizati. Prvo poluvrijeme smo stvarali dobrih situacija unutar i oko kaznenog prostora Šibenika, ali nažalost nismo iskoristili šanse. Drugo poluvrijeme je bilo rastrgano i izmjene nam nisu puno donijele i moramo definitivno izvući pouke. Ovaj poraz je razočaravajući za nas jer smo izgubili dvije od tri utakmice doma što neznam kad se posljednji puta dogodilo. Moramo se što bolje pripremiti za utorak i susret s Lokomotivom”…kazao je trener Dinama Zoran Mamić.

Dinamo je nakon drugog poraza u nastavku sezone izgubio bodovnu prednost nad Osijekom koji je danas slavio protiv Istre 1-0.

Pobjedu za bijeg sa začelja upisala je Lokomotiva koja je golom Olivera Petraka iz 4.minute uzela sva tri boda Hajduku.

Kolo će u nedjelju zatvoriti Gorica – Rijeka.

Dinamo i Osijek imaju po 39 bodova, Gorica 30 uz dvije utakmice manje, a Rijeka 26 uz četiri utakmice manje.