Dinamu derbi protiv Rijeke i +2 ispred Osijeka…

Piše: - 07.03.2021.

U jednom od dva derbija 24.kola 1.HNL Dinamo je na Maksimir slavio protiv Rijeke 2-0 i tako se nakon remija Osijeka i Gorice (1-1) bodovno odvojio od Osječana s dva boda više i utakmicom manje.

Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja prema vrataru Rijeke Ivanu Nevistiću pogodak je stigao u 27.minuti kada je asistenciju Mislava Oršića u pogodak pretvorio Luka Ivanušec.  Najbolju prigodu Rječani su imali u 35.minuti kada je Luka Menalo pogodio vratnicu, a minutu kasnije Ivanušec je mogao postići i drugi pogodak. Do kraja prvog poluvremena pokušavali su Arijan Ademi s jedne i Sandro Kulenović s druge strane.

Dinamo je drugi pogodak postigao u 65.minuti kada je nakon izvođenja slobodnog udarca Lovre Majera asistenciju Brune Petkovića u pogodak pretvorio Oršić. Zanimljivo da je pomoćni sudac pokazao na zaleđe, ali nakon signalizacije VAR sobe sudac Duje Strukan je priznao pogodak. Posljednju priliku za Dinamo imao je kapetan Ademi u 89.minuti kada je odlično obranio Nevistić.

Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast legendarnom igraču Dinama i treneru Zlatku Cici Kranjčaru koji je preminuo prije šest dana.

DINAMO – RIJEKA    2-0  (1-0)

Zagreb. Stadion Maksimir. Bez gledatelja.
Sudac: D.Strukan (Split)

Strijelci: 1-0 Ivanušec (27), 2-0 Oršić (65)

DINAMO: Livaković, Ademi, Lauritsen, Majer (od 71’Franjić), Ristovski, Ivanušec (od 69’Kastrati), Petković (od 84’Gavranović), Leovac (od 71’Čabraja), Theophile, Jakić, Oršić (od 84’Atiemwen).
RIJEKA: Nevistić, Galović, Murić (od 73’Pavičić), Vukčević (od 73’Štefulj), Gnezda, Menalo, Andrijašević, Tomečak, Capan, Lončar (od 80.Yateke), Kulenović (od 60’Drmić).

Dinamo se sada okreće prvoj utakmici osmine finala Europa lige kada će u četvrtak gostovati u Londonu kod Tottenhama.