Dinamu prva domaća pobjeda, Sesvete poražene na startu 2.HNL….

Piše: - 13.08.2021.

Dinamo je u trećem ovosezonskom domaćem nastupu u HNL-u upisao prvu pobjedu. U 5.kolu Modri su na Maksimiru slavili protiv Gorice 1-0 autogolom Albina Doke u 37.minuti.

Trener Dinama Damir Krznar u odnosu na susret u Varšavi na klupi je ostavio Ivanušeca, Ristovskog, Petkovića, Franjića i Oršića, a prigodu su od prve minute između ostalih dobili Kastrati, Moubandje, Bulat, Šutalo, Menalo i Čop.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 37.minuti kada je ubačaj Francoisa Moubandjea u vrata skrenuo igrač Gorice Doka za prednost Dinama 1-0. U 65.minuti sjajnim udarcem Lovro Majer je testirao vratara Gorice Ivana Banića. Majer je pokušao i u 79.minuti, a unatoč inicijativi Modri do kraja susreta nisu uspijeli postići još neki pogodak.

DINAMO – GORICA  1:0  (1:0)

Strijelci: 1-0 Doka (37-ag)

DINAMO: Livaković – Šutalo (od 46’Šutalo), Perić, Theophile, Moubandje – Jakić (od 85’Franjić), Bulat (od 32. Gojak) – Kastrati, Majer, Menalo (od 65’Špikić) – Čop (od 65’Petković)
GORICA: Banić – Doka (od 77’Šroler), Jovičić, Marjanović, Krizmanić, Keita (od 70’Dvorneković)- Babec, Pršir (od 65’Janković) – Delfi (od 46’Mitrović), Lovrić – Dieye (od 70’Stojanovski)

Dinamo se sada okreće prvoj utakmici play off faze UEFA Lige prvaka i gostovanju u utorak u Moldaviji kod Sheriffa.

Startala je sezona u 2.HNL. Sesvete su na premijeri pred domaćim navijačima poražene od druge momčadi Osijeka 4-1. Trostruki strijelac je bio Luka Bransteter, a jednom je pogodio Mihael Kuprešak. Za Sesvete jedini pogodak je zabio Ivan Crnov. U subootu od 17.30 u Zagrebu igraju Kustošija – Solin i Dubrava Tim Kabel – Rudeš (Siget).