Dinamo porazom otvorio Europsku jesen…

Piše: - 16.09.2021.

U prvoj utakmici skupine H Europa lige Dinamo je na Maksimiru pred 12500 gledatelja poražen od West Hama 2-0. Gosti su bolje otvorili utakmicu i neoprezno dodavanje Kevina Theophilea prema Dominiku Livakoviću u 22.minuti pretvorili u vodeći pogodak koji je zabio Michail Antonio. Nisu se Plavi uspijeli nametnuti fizički jačoj momčadi iz Londona koja je preko brzog Declana Ricea u 50.minuti stigla do drugog pogotka. Dinamo je u drugom dijelu imao nekoliko prilika, ali nije uspio stići barem do počasnog pogotka.

Plavi u 2.kolu za dva tjedna gostuju kod Genk-a u Belgiji koji je na startu slavio u Beču protiv Rapida 1-0.

DINAMO – WEST HAM UNITED 0:2 (0:1)

Stadion Maksimir. Gledatelja 12433.

Dinamo: Livaković – Theophile (46. Jurić), Lauritsen, Šutalo – Ristovski (63. Moharrami), Mišić (75. Tolić), Franjić, Oršić (83. Menalo); Ademi, Ivanušec (83. Gojak) – Petković
West Ham United: Fabianski – Fredericks, Diop, Zouma, Cresswell – Souček (83. Masuaku), Rice (83. Noble); Vlašić (69. Bowen), Lanzini (52. Benrahma), Fornals – Antonio (83. Yarmolenko)