Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.
Zdenka Kovačiček i Matija Cvek – Tvoje Usne
Piše: Ivan Pavlinić - 26.10.2021.
Zdenka Kovačiček i Matija Cvek dotaknut će vas ravno u dušu sa zajedničkim singlom “Tvoje usne”
Zdenka Kovačiček, mačka s devet glazbenih života kako je još naziva kritika, za jesen je sačuvala asa u rukavu o kojem će se itekako pričati.
Novi singl “Tvoje usne” kolaboracija je s genijalnim Matijom Cvekom kao gostom na Zdenkinom hvaljenom albumu “Konstatacija jedne mačke” koji je tijekom ove godine uz CD format, dobio i prekrasnu vinilu varijantu u magenta boji.
Suradnja uvijek osebujne Zdenke s talentiranim Matijom dolazi kao šlag na torti ovog uspješnog projekta, dok je sama pjesma “Tvoje usne” prema Zdenkinim riječima djelo koje će zasigurno dotaknuti publiku ravno u dušu. Kad pogledate uz to i fenomenalan prateći video spot u kojem otkrivate nove detalje svakim novim gledanjem, zagarantirani su i trnci po cijelom tijelu, jer uz njega ovako ‘velika’ pjesma dobiva u potpunosti van serijsku dimenziju.
Zdenka o suradnji
Po pitanju odabira Matije Cveka za gosta i njihove predivne suradnje na ovoj vokalno zahtjevnoj pjesmi koju su izveli maestralno te koja je sada izabrana za novi singl, Zdenka pojašnjava: “Matija je moj odabir. Za mene je on najbolji pjevač mlađe generacije. Pun je pogodak! On je otpjevao pjesmu ‘Tvoje usne’ upravo onako kako sam zamišljala”, dok o upečatljivom pratećem video spotu Zdenka nadodaje: “Oduvijek sam priželjkivala da dobijem priliku da mi Gonzo, majstor svih majstora napravi spot. I dogodilo se! Spot je tu, fenomenalan, upravo takav kako sam ga zamišljala… pa može li bolje?”.
Matija o suradnji
Uz iznimno pozitivne reakcije uvijek kreativne Zdenke, ni Matija Cvek ne krije svoje oduševljenje te poručuje: “Prije svega želim zahvaliti Zdenki na pozivu za suradnju, počašćen sam i sretan budući da Zdenku smatram istinskom legendom i institucijom hrvatske glazbe.”
O spotu
Redatelj video spota je Radislav Jovanov Gonzo, koji je ujedno i snimatelj spota uz Maria Borščaka, montažer je Marko Šuvak Martinović, dok je za šminku i frizuru zaslužna Ivana Šimunić. Tekst pjesme “Tvoje usne” potpisuje Daniela Borovnjak, za glazbu je zaslužan Marko Tomasović, dok iza aranžmana i produkcije stoji Hrvoje Grčević. Predivnu dionicu na trubi odsvirao je Zvonimir Bajević.
“Svi oni kreirali su djelo koje će dotaknuti publiku ravno u dušu, a sve to ne bi bilo moguće bez velikodušnog Dancing Beara koji stoji iza tog izdanja. Ja sam upravo najsretnija osoba na našoj glazbenoj sceni. Hvala svima od srca!” za kraj poručuje naša glazbena diva Zdenka Kovačiček.