Dinamo navijače počastio drugom pobjedom…

Piše: - 04.11.2021.

U 4.kolu H skupine Europske lige Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Rapida iz Beča 3-1 i tako upisao drugu pobjedu u skupini. Sjajnu kulisu koju su priredili Bad Blue Boysi na proslavi svog 35.rođendana Modri su nagradili pobjedom koja otvara vrata proljeća u Europi. Iako su gosti poveli preko Knasmüllnera već u 8.minuti uspijeli su Plavi do kraja prvog dijela preokrenuti rezultat. Prvo je u 12.minuti na asistenciju Mislava Oršića glavom pogodio Bruno Perković, a u 34.minuti sjajnu akciju Petković – Bartol Franjić u gol je pretvorio Komnen Andrić.  U drugom dijelu je Oršić pogodio stativu, a konačnih 3-1 u 83.minuti postavio je mladi Josip Šutalo na asistenciju Marka Bulata. Dinamo se nalazi na drugom mjestu sa šest bodova, odnosno četiri manje od vodećeg West Hama koji je remizirao s Genkom u Belgiji 2-2.

DINAMO – RAPID   3-1 (2-1)

Stadion Maksimir. Gledatelja 7835. Sudac: John Beaton (Škotska).

DINAMO: Livaković – Moharrami (od 89. Ristovski), Šutalo, Theophile-Catherine, Franjić – Gojak, Mišić – Ivanušec (od 73. Menalo), Petković, Oršić (od 89. Špikić) – Andrić (od 79. Bulat).
RAPID: Gartler – Aiwu, Hoffmann, Moormann (od 21. Querfeld), Ullmann – Grahovac (od 81. Bošnjak), Ljubičić – Arase (od 46. Schick), Knasmüllner, Grüll (od 69. Ballo) – Kara (od 69. Kitagawa).

Dinamo za tri tjedna dočekuje Genk gdje bi ga pobjeda odvela u proljeće u Europskoj ligi, a već u nedjelju protiv Lokomotive nastavlja borbu za HNL bodove.