Večer kajkavske ikavice

Written by on 06.02.2023.

Udruga Ivana Perkovca organizirala je u Mariji Magdaleni u općini Pušća, večer kajkavske ikavice. Ova udruga već 14 godina promiče očuvanje identiteta sutlanskih ikavaca čiji je dijalekt nematerijalno kulturno dobro Republike Hrvatske.

Predsjednica Udruge Jasna Horvat tom je prilikom istaknula da ne zna za manifestaciju, poput ove, gdje se ljudi okupljaju isključivo zbog dijalekta.

Uz načelnika Pušće Filipa Bernardića, prisutnima se obratila i predsjednica Županijske skupštine Martina Glasnović poručivši prisutnima da prenose ‘svoj govor i svoje riječi’ na djecu i unučad. U programu manifestacije sudjelovali su brojni KUD-ovi, dječje plesne i tamburaške skupine, zborovi umirovljenika, lokalni pjesnici, te izvorni govornici kajkavštine.

Više informacija iz Zagrebačke županije možete čuti u emisiji “Danas oko nas – Zagrebačka županija” od ponedjeljka do petka u 16:00 sati.

Podijelite

Current track

Naslov

Umjetnik

Zabavni Radio
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.