Dinamo na krilima Majera nadigrao Lokomotivu…

Piše: - 16. kolovoza 2020.

Dinamo je pobjedom protiv Lokomotive 6-0 otvorio tridesetu sezonu HNL-a. Razigrani sastav Zorana Mamića lako je nadigrao viceprvaka koji je u Maksimir stigao u znatno izmjenjenom (mladom) sastavu u odnosu na posljednju utakmicu koju je momčad Gorana Tomića odigrala u finalu Kupa. Susret je obilježio Lovro Majer koji je uz dva pogotka imao i jednu asistenciju, a u Dinamovoj momčadi debitirao je dojučerašnji igrač Lokomotive Lirim Kastrati koji je u 52.minuti na asistenciju Mislava Oršića pogodio vratnicu.

Prvi pogodak stigao je već u šestoj minuti kada je na ubacivanje Oršića precizan glavom bio Majer. Dvadeset minuta poslije Majer je postigao i drugi pogodak, a asistent je bio Amer Gojak.

U 50.minuti Majer je nesebično dodao povratniku Mariju Gavranoviću koji je postigao i treći pogodak. Nakon nekoliko promašenih prigoda četvrti pogodak je stigao u 79.minuti kada je pogodio Oršić, a samo minutu kasnije Luka Ivanušec je postigao i peti pogodak. Posljednji šesti pogodak postigao je Komnen Andrić u 89.minuti.

DINAMO – LOKOMOTIVA  6-0  (2-0)

Strijelci: 1-0 Majer (6), 2-0 Majer (27), 3-0 Gavranović (50), 4-0 Oršić (78), 5-0 Ivanušec (79), 6-0 Andrić (89)

Dinamo: Livaković, Stojanović, Dilaver (od 56’Milić), Theophile, Leovac, Burton, Gojak, Kastrati (od 63’Ivanušec), Majer (od 79’Andrić), Oršić (od 79’Menalo), Gavranović (od 63’Kulenović).
Lokomotiva: Hendija, Marković, Osmanković, Kolinger, Gluhaković (od 54’Hujber), Đira, Petrak, Halilović (od 54’Vojković), Sammir (od 54’Kallaku), Ćuže (od 75’Zdunić), Tuci (od 65’Šimić)

Dinamo u 2.kolu u petak gostuje u Puli kod Istre, a nakon toga 26.kolovoza slijedi gostovanje u 2.pretkolu Lige prvaka.