Sesvete pale u Sigetu, remi Dubrave i Rudeša…

Piše: - 30. listopada 2020.

Zanimljiv petak u 2.HNL. Igrane su četiri utakmice 12.kola, a posebnu pažnju privukli su susreti Hrv.Dragovoljac – Sesvete i Dubrava Tim Kabel – Rudeš. Zbog epidemiološke situacije tribine stadiona ”Stjepan Spajić” u Sigetu ostale su zatvorene, a igrao se pravi derbi u kojem su Sesvete pobjedom mogle dostići prednost Dragovoljca koji je ipak slavio 3-2 i tako pobjegao Sesvećanima šest bodova prednosti. Hrv.Dragovoljac je nakon deset minuta drugog dijela vodio 3-0 golovima Stjepanovića, Viduke i Martineza. Rezultatski povratak Sesvećana stigao je u samo tri minute. Prvo je u 61. minuti Mateo Topić realizirao kazneni udarac u 61.minuti, a nakon toga Mihovil Geljić je zabio za 3-2. Do kraja utakmice pokušali su Sesvećani do boda, a najbliži je bio Bruno Sunagić koji je u 90.minuti pogodio gredu.

Na teškom terenu u Kustošiji Dubrava Tim Kabel i Rudeš su podijelili bodove. Bilo je 0-0 u susretu gdje je bilo prigoda na obje strane, a one izglednije propustili su Dubravaši u prvih deset minuta nastavka kada nakon ubačaja Kristijana Jurića mrežu Rudeša nije uspio pogoditi Dragan Juranović, a nešto kasnije sve je sam napravio Marin Mudražija, ali je vratar Rudeša Ivan Šušak sjajno obranio. Rudeš je preko Tonija Kolege u 12.minuti pogodio stativu, a isti igrač nešto kasnije je zaprijetio sigurnom Mariju Mustapiću.