Smanjuje se broj oboljelih u županiji.

Piše: - 06/12/2020

Nakon tri tjedna rasta smanjio se broj novooboljelih u Zagrebačkoj županiji

U nedjelju je  Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije objavio nove podatke o broju oboljelih od Covid-a 19.  Imamo 226 novih bolesnika i ukupno aktivnih 3967 slučajeva.  Od početka pandemije do nedjelje, 6.12.2020.  evidentirano je 10550 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 6544 osoba, a 39 osoba je preminulo.

U odnosu na podatke od subote oboljelo je 226 osoba : 37 u Velikoj Gorici, 35 Zaprešiću,  30 Samoboru,  25 Ivanić-Gradu, 16 Jastrebarskom,  7 Svetoj Nedelji,  po 6 Dugom Selu i Svetom Ivanu Zelini i 4 u Vrbovcu.  Dva nova slučaja imaju Brckovljni a 5 Rugvica. Od ostalih općina: 8 novih slučajeva imaju Bistra i Križ, po 5 Kloštar Ivanić, Pisarovina i Klinča Selo, po  4  Brdovec, Jakovlje i Kravarsko, po dva Marija Gorica i Pušća te po jedan Luka, Stupnik, Krašić, Orle,  Pokupsko i Bedenica.

No mi redovno nedjeljom pratimo trendove. U tablici donosimo broj novooboljelih po gradovima i općinama Zagrebačke županije u tjednu od ponedjeljka 30. studenoga do nedjelje 6. prosinca. Odmah moramo reći situacija je bolja nego prošli tjedan. Županija ima 1398 novooboljelih za razliku od prošlog tjedna kada ih je bilo čak 1858, kada je županija po broju novih slučajeva bila na visokom 3. mjestu u Hrvatskoj, iza Zagreba i Splitsko-dalmatinske županije. Bio je to,  do sada najteži tjedan u županiji. Nadamo se da će se trend smanjivanja broja oboljelih nastaviti.

Dugo Selo je prošli tjedan imalo 177 oboljelih, a ovaj tjedan gotovo tri puta manje 69

Značajano manji broj slučajeva je i u većini gradova. Primjerice Dugo Selo je prošli tjedan imalo 177 oboljelih, a ovaj tjedan gotovo tri puta manje 69.  Velika Gorica  je sa 365 pala na 271, Samobor  252 na 225,  Zaprešić sa 135  na 120 Sveti Ivan Zelina 120 na 50, Sveta Nedjelja sa 111 na 76 , Vrbovec sa 90 na 60,  jedino  Jasterbarsko sa bilježi rast sa 77 na 79,  Ivanić Grad  sa 79 na 95.

U Brckovljanima je prošli tjedan bilo 30 novooboljelih u Rugvici 38 a ovaj tjedan u Brckovljanima 11 a Rugvica 19. Među općinama više tjedana za redom na vrhu je bio Brdovec, a sada je na vrhu Križ sa 47 novooboljelih, slijedi Bistra sa 41 pa Brdovec sa 39.

Prve rezultate mjera  od prošlog vikenda vidjet ćemo tek u idućih tjedan dana

Daleko je to još od dobroga, ali u prošlom tjednu promijenjen je trend, a hoćemo li s tim trendom nastaviti, tek trebaju pokazati rezultati u idućih tjedan dana. Tada bi se već mogli vidjeti i prvi rezultati mjera koje su stupile prošli vikend.

Uostalom provjerite u tablici koju  redovito izrađuje Zabavni radio na temelju dnevnih izvješća, kako se kretao broj oboljelih u prošlom tjednu po danima.

 

GRADOVI
PONUTOSRIČETPETSUBNEDUKUPNO
Dugo Selo72485127669
Ivanić-Grad17110220202595
Jastrebarsko10141915141679
Samobor41203331551530225
Sveta Nedelja199214178776
Sveti Ivan Zelina5195555650
Velika Gorica26422640396137271
Vrbovec21817739460
Zaprešić10221312111735120
OPĆINE
Bedenica112
Bistra393666841
Brckovljani5211211
Brdovec3143366439
Dubrava3121218
Dubravica11114
Farkaševac224
Gradec22
Jakovlje156343426
Klinča Sela51541521
Kloštar Ivanić44115520
Krašić1633114
Kravarsko111148
Križ61621014847
Luka43119
Marija Gorica123
Orle3216
Pisarovina334344526
Pokupsko2215
Preseka213
Pušća11226
Rakovec2810
Rugvica34331519
Stupnik2111218
Žumberak11
ŽUPANIJA1692231551712272272261398
Podijelite

Current track

Title

Artist