U Jakovlju prva cijepljenja u županiji

Piše: - 27/12/2020

Kao što smo očekivali u tjednu od 21. do 27. prosinca znatno se smanjio broj oboljelih od koronavirusa zbog Božićnih blagdana kada su testiralo jako malo, no broj je i dalje velik i ukupno je 1012 novooboljelih, dok je broj aktivnih slučajeva čak 3069.

Prije blagdanskog imali smo dva tjedna s najviše zaraženih , od 7. do 13. prosinca rekordnih  2694  a u tjednu od 14. do 20. prosinca  2120 novooboljelih. Krivulja je u velikom padu, no unatoč tome brojevi su visoki, a s obzirom da ne znamo koliko je testiranja obavljeno u Zagrebačkoj županiji, ne znamo ni postotak pozitivnih na testovima. Bilo bi lijepo kad bi se u idućem tjednu broj zaraženih i dalje smanjivao, no to ćemo tek vidjeti, jer će u statistici biti i novogodišnji blagdani.

Velika Gorica kao najveći grad u županiji i dalje bilježi najveći broj novooboljelih čak  216 ( u odnosu na 400 tjedan dana ranije), slijedi ponovo Samobor sa 139 ( 307 ranije)  i Zaprešić sa 84 ( 224 tjedan ranije ) . U Dugom Selu je bilo 69 pozitivnih u odnosu na 136 tjedan ranije.  U Rugvici je bilo 10 pozitivnih  u odnosu 18 u prošlom tjednu, a u Brckovljanima 12 u odnosu na 27 tjedan ranije. Među općinama na vrhu su Brdovec i Križ sa 22 nova slučaja, slijede Dubrava sa 19 i Bistra sa 18.

Danas su i u Zagrebačkoj županiji obavljena prva cijepljenja i to štićenici Obiteljskog doma Jure Barišića u Jakovlju, njih 30. U županiju je stiglo prvih 675 doza cjepiva, većina će biti namijenjena domovima za starije i nemoćne dok je 35 doza namijenjeno za djelatnike hitne medicinske pomoći.

 

snimio: Dražen Kopač

GRADOVI
PONUTOSRIČETPETSUBNEDUKUPNO
Dugo Selo141012275169
Ivanić-Grad1132112350
Jastrebarsko711319181261
Samobor39135362332139
Sveta Nedelja71417105255
Sveti Ivan Zelina16111183150
Velika Gorica461142604314216
Vrbovec103628350
Zaprešić36212423784
OPĆINE
Bedenica1146
Bistra3535218
Brckovljani15612
Brdovec2584322
Dubrava3247319
Dubravica12115
Farkaševac21115
Gradec4127
Jakovlje6612
Klinča Sela236213
Kloštar Ivanić45514
Krašić1168
Kravarsko11114
Križ111117122
Luka115310
Marija Gorica2226
Orle322119
Pisarovina241310
Pokupsko12238
Preseka145
Pušća1416
Rakovec112
Rugvica2123210
Stupnik1113
Žumberak22
ŽUPANIJA1843316728427361101012
Podijelite

NASTAVI ČITATI OBJAVE

Current track

Title

Artist