Dinamo uz sjajnog Oršića do pobjede protiv Hajduka…

Piše: - 27.01.2021.

U zaostaloj utakmici 13.kola 1.HNL Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Hajduka 3-1 i upisao svoju 44 pobjedu u međusobnim susretima.

Splićani su bolje otvorili susret i nakon pogođene stative kapetana Mije Caktaša u 5.minuti samo minutu kasnije nakon kornera pogodak je postigao Mario Vušković. Dinamo je preuzeo terensku nadmoć nakon primljenog pogotka pa je u 16.miniuti sjajno sa 18 metara pogodio Mislav Oršić, a samo dvije minute kasnije nakon sjajne kontre Oršić je zabio i drugi pogodak.

Drugo poluvrijeme opet su bolje otvorili Splićani pa su prilike propustili Nayir (vratnica) i Jakoliš,te još jedanput Nayir u 58.minuti. Plavi su čekali jedan svoj trenutak u drugom dijelu i dočekali ga u 83.minuti kada je nakon osvojene lopte Arijana Ademija i akcije Oršića pogodak postigao Lovro Majer.

Dinamo sada ima tri boda više od Osijeka i već u subotu dočekuje Šibenik.

DINAMO – HAJDUK   3-1  (2-1)

Stadion Maksimir. Bez gledatelja. Sudac: M.Zebec (Varaždin)

Strijelci: 0-1 Vušković (6), 1-1 Oršić (16), 2-1 Oršić (18), 3-1 Majer (83)

DINAMO: Livaković – Moharami (od 16.Perić), Lauritsen, Theophile (od 46’Franjić), Gvardiol- Majer (od 86’Mišić), Ademi, Oršić – Ivanušec (od 33. Jakić) – Gavranović (od 46’Kastrati), Petković
HAJDUK: Kalinić – Todorović, Simić, Vušković, Čolina – Jurić (od 78’Nejašmić), Atanasov – Jakoliš (od 69’Diamantakos), Caktaš, Jradi (od 46’Dolček) – Nayir