Brojke stabilne, važno cijepljenje

Piše: - 10/01/2021

Kao što smo očekivali i u tjednu od ponedjeljaka 4. siječnja do nedjelje 10. siječnja relativno je mali broj oboljelih od koronavirusa 759. No broj je ipak veći nego tjedan ranije, na prijelazu iz 2020. u 2021. godinu, kada je u Zagrebačkoj županiji bilo 744 novooboljelih.

Velika Gorica kao najveći grad u županiji i dalje bilježi najveći broj novooboljelih 161 (tjedan ranije 142) , slijedi Dugo Selo sa 65 (tjedan ranije 44), zatim Samobor 62 (73), Zaprešić 57 (56), Ivanić Grad sa 51 (65) itd. U Rugvici je 11 novoboljelih, za razliku od prošlog tjedna kad ih je bilo 10, a u Brckovljanima 10za razliku od prošlotjednih 11. Općine s najviše novooboljelih u ovom tjednu su Kloštar Ivanić 27, Dubrava 24, Bistra i Brdovec 22 te Križ s 20. Sve ostale brojeve možete vidjeti i usporediti u našoj tablici.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je podatak da je u županiji trenutno 695 aktivnih slučajeva, za razliku od Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije koji navodi 1644 aktivnih slučajeva.
Obzirom na blagdane iza nas i potrese, kada je bilo manje testiranja, tek u idućih tjedan ili dva vidjeti ćemo koliko je koronavirus realno prisutan među stanovništvom Zagrebačke županije.

Do sada je i cijepljeno oko 1500 osoba, prije svega u domovima za starije, kao i zdravstvenih djelatnika. S obzirom da neki naši sugrađani imaju određenu skepsu prema cjepivu, javno se u Naftalanu cijepio i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić uz poruku:” Svi imamo pravo odabrati, ja biram cijepljenje, a nadam se da će to napraviti i naši stanovnici i to u što većem broju.

 

GRADOVI
PONUTOSRIČETPETSUBNEDUKUPNO
Dugo Selo2117181151165
Ivanić-Grad3151910451
Jastrebarsko21712271445
Samobor18212102062
Sveta Nedelja57175337
Sveti Ivan Zelina3683424
Velika Gorica154374951833161
Vrbovec661113642
Zaprešić312014114457
OPĆINE
Bedenica22
Bistra646622
Brckovljani11112410
Brdovec8415422
Dubrava711131124
Dubravica112
Farkaševac11
Gradec1113
Jakovlje111227
Klinča Sela121127
Kloštar Ivanić41213727
Krašić325
Kravarsko213
Križ1563520
Luka53412
Marija Gorica44
Orle112
Pisarovina2225415
Pokupsko11
Preseka1214
Pušća0
Rakovec112
Rugvica3221311
Stupnik111115
Žumberak11114
ŽUPANIJA53916922722132147759
Podijelite

NASTAVI ČITATI OBJAVE

Current track

Title

Artist