Najbolji sportaši 2022.

Piše: - 28.02.2023.

Sadea Bećirović i Dino Šimunec, oboje iz Karate kluba Samobor, najbolji su sportaši Zagrebačke županije za 2022. godinu. Priznanje za najbolju žensku ekipu dobile su rukometašice Ženskog rukometnog kluba Dugo Selo ’55, a u muškoj kategoriji Hrvatski rukometni klub Gorica.

U organizaciji Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije proglašenje najboljih upriličeno je u Pučkom otvorenom učilištu Velika Gorica.

Čestitavši svim nagrađenima zamjenik župana Zagrebačke županije Ervin Kolarec istaknuo je da je Zagrebačka županija lider po izdvajanjima u sport na regionalnoj razini. „Ove godine smo za sport izdvojili 1,2 milijuna eura što je iznos kojim se rijetko koja županija u Republici Hrvatskoj može pohvaliti. Tu svakako moramo dodati i znatna ulaganja u gradnju školskih sportskih dvorana koje nakon što završi nastava postaju mjesto rada za naše rekreativce i sportaše“, rekao je Kolarec izrazivši pritom zadovoljstvo da se ovogodišnja svečanost održava u Velikoj Gorici koja nosi naslov Europskog grada sporta 2023. godine.

Mirjana Lučić iz Parastolnoteniskog kluba Uspon iz Velike Gorice i Marko Turković iz Paraboćarskog kluba „Marijan Dobrinčić“ iz Velike Gorice proglašeni su najboljim sportašima s invaliditetom, a nagrada za najbolji sportski kolektiv osoba s invaliditetom uručena je Paraatletskom klubu Uspon iz Velike Gorice.

Najbolje mlade sportašice uzrasta do 15 godina su Marija Lovrić (Ženski rukometni klub Ivanić), Maja Koščec (Rukometni klub Zelina), Nika Šimunović (Hrvački klub Klinča Sela), Kaya Probst (Konjički klub Trajbar team), Lucija Lernatić (Hrvački klub Pik Vrbovec), Mare Milić (Ženski rukometni klub Dugo Selo), Tena Pereković (Judo klub Kokica), Dora Matić (Kickboxing klub Jastreb), Ana Petek (Taekwondo klub Motiv +) i Dora Delić (Orijentacijski klub Japetić).

Najbolji mladi sportaši do 15 godina su Patrik Presečan (Kickboxing klub Ivanić-Grad), Gabrijel Puhelek (Hockey klub Zelina), Anton Pokupec (Tenis centar Zaprešić), Jakov Čuković (Hrvački klub Pik Vrbovec), Leon Josipović (Taekwondo klub Dugo Selo), Antonio Brletić (Karate klub Centar), Marin Tanković (Orijentacijski klub Jelen), Karlo Lovrinović (Judo klub Sakura) i Lovro Pinjušić (Orijentacijski klub Japetić).

Priznanja su dobili i zaslužni sportski djelatnici: Tomislav Đura (Ivanić-Grad), Mijo Stipić (Sv. Ivan Zelina), Tanja Malkoč (OK Nebo Zaprešić), Marijo Dautanec (Atletski klub Sveti Vid), Pero Ivić (MRK Dugo Selo), Vladimir Malbašić (HRK Gorica), Vladimir Novosel (Streljački klub Jastreb), Zvonko Samardžija (Kyoukoushin Karate Klub Mas. Oyama Strmec) i Luka Čanak (BBK Šišmiš). Nagradu za životno djelo dobio je Željko Mihalj.

Nagrade za zaslužne sportske kolektive Zagrebačke županije dodijeljene su Košarkaškom klubu Ivanić, Nogometnom klubu Zelina, Kyokushinkai klubu Škola ratnika Zaprešić, Streljačkom društvu PIK Vrbovec, Nogometnom klubu Mraclin, Nogometnom klubu Ban Jelačić Vukovina, Nogometnom klubu Sveta Jana, Nogometnom klubu Sava Strmec i Rukometnom klubu Rudar U17.

Proglašenju najboljih sportaša nazočili su i predsjednica Županijske skupštine Zagrebačke županije Martina Glasnović, direktor Ureda za programe sporta na lokalnoj razini pri Hrvatskom olimpijskom odboru Hrvoje Balen, načelnik Sektora za razvoj i natjecateljski sport pri Ministarstvu turizma i sporta Darko Vučić i mnogi drugi uzvanici. U ime organizatora prisutnima se obratio predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije Vladimir Bregović, a u ime domaćina zamjenik gradonačelnika Velike Gorice Neven Karas.

Više informacija iz Zagrebačke županije možete čuti u emisiji “Danas oko nas – Zagrebačka županija” od ponedjeljka do petka u 16:00 sati.

Podijelite

NASTAVI ČITATI OBJAVE

Current track

Title

Artist